logo projektu stypendialnego. Białe napisy na czerwonym tle.

Perły Nauki

Opublikowano 12 marca 2023
 Z ogromną przyjemnością informujemy, że Paulina Staszkiewicz, członkini Polsko-Egipskiej Ekspedycji Archeologiczno-Konserwatorskiej do Świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari, została laureatką pierwszej edycji konkursu "Perły nauki" organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
 Magistrantka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie otrzymała dofinansowanie na realizację grantu "Sanktuarium kaplicy Hathor Świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari. Badania technologiczne polichromii".
Celem projektu jest przeprowadzenie szeroko zakrojonych prac badawczych starożytnych warstw malarskich świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari, kobiety-faraona z czasów XVIII dynastii na przykładzie polichromii sanktuarium Kaplicy Hathor, obejmujących badania analityczne, badania in situ obiektu oraz rozpoznanie techniki i technologii wykonywania warstwy malarskiej. Efektem wykonanych analiz i studiów będzie opracowanie całościowego programu prac konserwatorskich wraz z przeprowadzeniem praktycznych prac konserwatorskich.

Projekt będzie realizowany w ramach badań ekspedycji Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego w Świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari, we współpracy z Wydziałem Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!
młoda dziewczyna z notatnikiem w ręku na tle egipskich hieroglifów