IADA Congress - Warsaw 2019

Opublikowano 17 października 2019

W dniach 23 - 27 września odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa "IADA Congress - Warsaw 2019", organizowana przez Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie (WKiRDS) i Internationale Arbeitsgemeinschaft der Archiv-,Bibliotheks- und Graphikrestauratoren (IADA). IADA, organizacja zrzeszająca setki konserwatorów, organizuje kongresy co 4 lata, ale w 2019 roku po raz pierwszy takie spotkanie odbyło w Polsce. Przez cztery dni były prezentowane wystąpienia wybranych autorów, którzy zgłosili się do uczestnictwa w konferencji. Prelegenci zaprezentowali swoje najnowsze badania i efekty prac konserwatorskich. Konferencji towarzyszyła publikacja w formie książki abstraktów oraz wystawa, prezentująca dokonania pracowników wydziału. Drugiego dnia konferencji na terenie WKIRDS odbyło się uroczyste przyjęcie, połączone z oficjalnym otwarciem wystawy. Ostatniego dnia konferencji uczestnicy mogli wziąć udział w wycieczkach po warszawskich pracowniach konserwatorskich oraz warsztatach o tematyce konserwatorskiej.