Festiwal Nauki w Domu Zjazdów i Konferencji w Pałacu w Jabłonej 2019

Opublikowano 16 października 2019

W dniach 21 – 22 września 2019 r. w ramach Festiwalu Nauki w Domu Zjazdów i Konferencji w Pałacu w Jabłonej Katedra Konserwacji i Restauracji Rzeźby i Elementów Architektury Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie zorganizowała warsztaty pt. Artystyczne i technologiczne aspekty ratowania zabytków rzeźby i architektury w pracowni konserwatora dzieł sztuki.
     W tegorocznej odsłonie Festiwalu Nauki Katedra w formie wykładów i ćwiczeń zaprezentowała wybrane problemy z konserwacji zabytków rzeźbiarskiej i architektonicznej dekoracji elewacji - w tym również budowli parkowych, na przykładzie kompozycji figuralnych z wystroju Łuku Tryumfalnego z parku w Jabłonnie oraz sztukatorskiego wystroju wnętrz czy też ceramicznych arcydzieł codziennego użytku. W szerokim nurcie zagadnień związanych z ochroną dziedzictwa przygotowano także najciekawsze przykłady prac rzeźbiarskich, ilustrujące przebieg kształcenia artystycznego. Były to kompozycje prezentujące umiejętności modelowania studium z natury, ćwiczenia z kopii rzeźbiarskiej i rekonstrukcji oraz innych elementów drogi twórczej, które poprzez praktyczną stronę kształcenia artystycznego przyczyniają się bezpośrednio do rozwoju wrodzonych umiejętności plastycznych i zdolności manualnych.
    W ekspozycji zaprezentowano ćwiczenia wykonywane przez studentów w ramach zadań dydaktycznych.

Zapraszamy za rok!

program Festiwalu